Jak přesně let balónem probíhá

 

Vše začíná rozbalením a nafouknutím balónu. Hned jak bude připraven k letu, nasedneš do proutěného koše a vydáš se do oblak. Celý let trvá zhruba jednu hodinu a končí přistáním na vhodném místě - obvykle na poli nebo louce.


Přistáním ale zážitek nekončí. Nejprve balón pomůžeš balónářům sbalit a pak budeš, jako skutečný prvoletec, pokřtěn. Dozvíš se něco o historii a zajímavostech balónového létání. Na závěr tě balónový tým odveze zpět na místo vašeho startu.


Celý zážitek ti zabere přibližně 3 hodiny.


Let probíhá ve vícemístném koši a budeš se o něj dělit s dalšími pasažéry


V létě lety probíhají ráno po východu slunce a večer před jeho západem. V ostatních ročních obdobích se časy letů posouvají blíže k poledni.

Lítáme v tom! 🙂

Chci letět balónem

Chci si domluvit termín

 

Důležité informace

Platnost poukazu 12 měsíců. Možnost výměny zdarma. Elektronický poukaz s okamžitým doručením do emailu.
Cca hodinový let horkovzdušným balónem, křest prvoletců, dopravu zpět na místo odletu
Lety probíhají ve vybraných lokalitách celoročně, v ostatních od pozdního jara do podzimu. Vždy s ohledem na počasí a povětrnostní podmínky. O aktuální situaci tě rádi budeme informovat.
Jsou vítáni v místě odletu i přistání. Během letu je možné sledovat balón po zemi, což může být pěkhným zážitkem i pro ně. 🙂
Ideálně 14 dní předem.
Je možné fotit i filmovat.
Samotný let cca 1 hodinu. Celý zážitek cca 3 hodiny.
Brno, Praha
Výška postavy - minimálně 140 cm. Věk - minimálně 8 let. Hmotnost - maximálně 130 Kg. Žádné akutní potíže pohybového aparátu. Vážíte-li více jak 130 Kg, můžeme za příplatek 2000 Kč snížit kapacitu koše o jednu osobu. Těhotným ženám se let nedoporučuje. Balón je závislý na termickém proudění. Balóny nemohou létat v silném větru, dešti či sněhové přeháňce.