Byl únor a já se vydal na třítýdenní surftrip na Srí Lanku. Výčitky, že jsem Markétu a holky tentokrát nechal doma sice semtam měly potřebu mi zašmejdit v hlavě, ale jinak jsem si celkem bezstarostně užíval slunce, vln  a vychlazenýho kokosu s rumem. No a do toho mi Markéta volá, že na tom surfhousu v Asturii, jak jsme se tam loni na pár dní zastavili na cestě kolem pyrenejskýho poloostrova, hledají na sezonu kuchařku a barmana...

Od května do října. Půlrok u oceánu vypadal lákavě a tak jsme na to hnedle kejvli. Březen, za kamna vlezem. Duben, ještě tam budem a pak vylezem a jedem. Napakovali jsme auta a vyrazili. Cestu jsme s ohledem na holky naplánovali na 3 dny a první úsek jsme natáhli až do krásného městečka na francouzsko-německé hranici Colmaru. Ne nadarmo se mu říká Benátky Francie.

Kemp tam mají hned za městem a tak stačí skočit na kolo, přejet přes most a už se můžete kochat a vyhlížet nějakou pěknou kavárničku u říčního kanálu.

Vřele doporučujeme.

Po třech dnech na cestě jsme dorazili na místo a začali jsme se seznamovat s chodem na baráku. A samozřejmě surfovat. Voda byla na začátku sezony ještě docela chladná (zvláště po Srí Lance), ale postupně se oteplovala a my naopak otužovali. Markéta se v kuchyni rychle zorientovala a tak jí ještě zbýval čas začít trénovat domácí výuku starší dcerky, abychom pak v září nebyli všichni překvapení.

Asturijské knížectví je historické území rozkládající se na severu Španělska při Biskajském zálivu. Asturie je jedno ze 17 autonomních společenství a zároveň jedna z provincií Španělského království. A hlavně je to nádherný kus země překypující životem na každém kroku. Divoké útesy na pobřeží, pláže plné oblázků, nebo bílého písku anebo majestátné pohoří Picos de Europa - to vše vás bude neustále ohromovat.

Kdo propadl surfingu, najde tu nepřeberné množství pláží s luxusníma vlnama. Stačí jen sledovat předpověď a pak si podle směru swelu zvolit právě tu s nejlepší podmínkou.

Své kouzlo má třeba surfování v městečku Ribadesella s výhledem na promenádu s krásnými vilami postavenými na začátku dvacátého století nebo na Playa de Espassa, podél které vede trasa
známé Svatojakubské cesty - Camino de Santiago a tak si po surfování můžete připít s poutníky v místním chiringuitu, nejlépe místní specialitou vyráběnou z planých jablek - Sidrou. Buďto ji zcela propadnete, nebo ji pravděpodobně nikdy nepřijdete na chuť. Nejlíp chutná v kombinaci s další místní specialitou - modroplísnovým sýrem Cabrales, který se vyrábí vysoko v horách Picos de Europa. Celé Španělsko je nádhernou zemí, ale kdybych si měl vybrat jednu jedinou provincii, asi by to byla právě Asturie...

Jak jsme se měli? Mrkej!

0 komentářů

Previous reading
Příběh Mazlíka
Next reading
Kolem Pyrenejského poloostrova